12. jednání P KOV České pošty

Odborové otázky (Pravidelné informace o současné situaci a jednáních: Závěrečná zpráva z prověrek BOZP 2017, organizační změny v České poště, návrh nové směrnice o odměňování pro zaměstnance s tarifní mzdou“). Řešil se nedostatek zaměstnanců, přesčasy, rozebírky, stres a únava zaměstnanců, narůstající počet balíků z Číny.

Příprava pro mzdové vyjednávání na rok 2018 a strategií P KOV, pravidla pro výplatu odměny generálního ředitele pro zaměstnance České pošty.

Se zástupci zaměstnavatele (Ing. Ivan Feninec a Mgr. Bc. Rafael Ferenc) se řešily problémy provozního charakteru (vesty s reflexními bezpečnostními prvky, vč. loga ČP pro dispečery a obdobné typové pozice, poskytování pláštěnek doručovatelům, nedostatek lidí). Zaměstnavatel má problémy s fluktuací (řeší problémy s přijímáním nových zaměstnanců, obtížná náborová činnost a udržení si nových zaměstnanců v rámci adaptačního procesu, ukončení činnosti roznosu denního tisku od 1. 1. 2018 a uplatnění zaměstnanců u firmy na jiných pozicích).

P KOV připravuje petici za spravedlivou úhradu nákladů základních poštovních služeb (změna zákona a získání dalších finančních prostředků pro zaměstnance) s využitím všech dostupných možnosti jednání (Vláda ČR, Senát, PS).