SERVIS PRO ČLENY

Jak si snížit daně. Můžete ušetřit tisíce korun, projděte si přehled slev (Aktualne.cz 22.2.2018)
Daňové přiznání za rok 2017 se blíží. Projděte si aktuální seznam odečitatelných položek a slev, které v něm můžete využít.
Kde žije nejvíc Čechů v dluhové pasti? Podívejte se na novou mapu exekucí (Aktualne.cz 18.2.2018)
Exekuci už má 863 tisíc obyvatel České republiky, což je téměř desetina lidí starších 15 let. Za poslední rok jich přibylo 31 tisíc. Vyplývá to z aktualizované mapy exekucí, kterou sestavilo neziskové sdružení Otevřená společnost. Kolem 151 tisíc lidí má dokonce přes deset exekucí. Podívejte se na podrobnosti.
Chřipková epidemie ukrajuje pacientům část mzdy. Náklady cítí i pojišťovny (idnes.cz 15.2.2018)
Epidemie chřipky si kromě obětí na životech každý rok vybírá i své finanční náklady. Nejvíc ji pocítí pacienti na výpadku mzdy, naopak vydělat dostanou výrobci léků, vakcín a zdravotnická zařízení. MF­ DNES se pokusila zmapovat finanční náklady chřipky a podobných nemocí.
Obrat po letech: Odborářů v Česku přibývá, nově jsou i v Amazonu nebo H&M (Aktualne.cz 14.2.2018)
Nové odborové organizace vznikly například v Amazonu, Karlovarských minerálních vodách nebo řetězcích H&M, Marks & Spencer či Uni Hobby.
Zdražování v Česku mírně zpomalilo. Za vejce zaplatíme o třetinu víc než před rokem (Aktualne.cz 14.2.2018)
Růst spotřebitelských cen v lednu zpomalil na 2,2 procenta v porovnání se stejným měsícem předchozího roku. Lednová inflace je tak nejnižší od loňského dubna.
Do aukce jde nejvzácnější československá známka. Může se vydražit za pět milionů (Aktualne.cz 12.2.2018)
Dražený exemplář je podle aukční síně bezvadný, znám je pouze jediný kus. Známka je součástí sbírky filatelisty Ludvíka Pytlíčka, který ji koncem 90. let získal za 2,6 milionu korun.
Potraviny a drogerie zdražují v Česku téměř nejvíc v Evropě. Může za to i volba vyšší kvality (Aktualne.cz 7.2.2018)
Češi jsou po letech pesimismu příjemně naladěni k utrácení. Přesouvají se ke kvalitnějším typům potravin, mnohdy českým výrobkům, a jsou ochotni za ně platit i vyšší ceny. V jejich útratách je zatím příliš nebrzdí ani inflace.
Máte naspořeny alespoň tři platy? Nečekané výdaje straší české domácnosti (idnes.cz 6.2.2018)
Až 68 procent Čechů nemá žádnou, nebo pouze minimální finanční rezervu. Jen několik procent lidí je se stavem svého konta natolik spokojeno, že se o budoucnost nemusí strachovat. Vyplývá to z průzkumu agentury Kantar TNS pro společnost Kruk, který proběhl v sedmi evropských státech včetně Česka.
Nejlepší spoření, účty, půjčky a investice. Projděte si výsledky soutěže Finanční produkt roku (Aktualne.cz 4.2.2018)
Vítěze neurčuje porota ani veřejnost, ale vyplývají z celoročního sledování a vyhodnocování pevně stanovených kritérií. Automaticky jsou zařazeny všechny produkty na trhu.
Jak se zbavit dluhu? Od ledna platí nová pravidla (idnes.cz 30.1.2018)
Dlužníci si polepší. Podle nových sazeb se jim nejenom sníží povinné splátky, které při osobním bankrotu musí odvádět, ale také zřejmě padne hranice minimálního dluhu, kterou bylo nutné doposud splatit.
Ministerstvo spustilo insolvenční web, má pomáhat dlužníkům (Aktualne.cz 29.1.2018)
Dlužníkům stránky nabízí informace o tom, jak řešit situaci, kdy dlužníkovi závazky přerostly přes hlavu. V hlavních záložkách najdou lidé základní informace o platební neschopnosti a úpadku i o možnostech jejich řešení.
Nová cenová mapa vody v Česku: Podívejte se, kde z kohoutku teče nejdražší a kde nejlevnější (Aktualne.cz 24.1.2018)
Mapa obsahuje ceny vody pro rok 2018 ve více než 200 městech a obcích. Voda tam většinou zdražila v řádu desítek haléřů či několika korun, na pár místech zlevnila nebo cena zůstala stejná. Nejvíce platí lidé v Sezimově Ústí a Táboře, nejméně v Krnově.
Zaměstnanci České pošty si polepší. Stoupnou jim mzdy a dostanou mimořádnou odměnu (Aktualne.cz 18.1.2018)
Mzdy všech zaměstnanců s tarifní mzdou vzrostou od dubna v průměru o 7,1 procenta. Každému takovému zaměstnanci pošta garantuje minimální navýšení měsíčních tarifních a výkonových mezd o 1200 korun. Mimořádnou odměnu pak obdrží zaměstnanci s tarifní mzdou v únoru a březnu.
Pojistil si hypotéku. Když dostal rakovinu, nic mu nedali (novinky.cz 15.1.2018)
Mladý muž z jižní Moravy se rozhodl ke své hypotéce pro všechny případy přidat pojištění schopnosti splácet úvěr. Když mu po dvou letech od uzavření smlouvy lékaři diagnostikovali rakovinu, od pojišťovny se dozvěděl, že na žádné plnění nemá nárok.
Na každého Čecha připadá 14 tisícikorun v oběhu. Projděte si nová čísla o bankovkách a mincích (Aktualne.cz 12.1.2018)
Z bankovek bylo nejvíce ke konci loňského roku tisícikorun. Následují dvoutisícikorunové bankovky, stovky a dvoustovky. V případě mincí kralují peněžnímu oběhu koruny a dvoukoruny.
Česká pošta od února zdraží. Už nebude nejlevnější na trhu (Měšec.cz 11.1.2018)
Zdražení se dočká obyčejné psaní, doporučené psaní a další služby. V některých případech oproti původnímu ceníku ušetříte. Ale někdy se už může vyplatit poslat zboží přes konkurenci.
Na tuhle práci už Češi došli. Nový žebříček profesí, které firmy nejvíc shánějí (Aktualne.cz 11.1.2018)
Zaměstnavatelé hledají především dělníky, řidiče, kováře, svářeče nebo kuchaře, podle analytiků však dostatečně nezvyšují mzdy.
Nevzdělaným v Praze pšenka nekvete. Vyšší mzdy táhnou vysokoškoláci (iDNES.cz 4.1.2018)
Vysoké průměrné mzdy v Praze jsou dány především podílem vysokoškolsky vzdělaných zaměstnanců, který je v hlavním městě nejvyšší. Naopak zaměstnanců se základním vzděláním je v Praze málo a jejich mzda je přibližně stejná, jako v ostatních krajích. Vyplývá to z regionální analýzy Českého statistického úřadu (ČSÚ) za rok 2016.
Do schránek nechodí noviny, roznášková firma nemá lidi (iHNED.cz 4.1.2018)
Předplatitelům denního tisku nechodí od úterka noviny. Může za to nový distributor, který nezvládá roznášet noviny. Výpadek může trvat několik dní i týdnů.
Pošta zdraží známky. Obyčejný dopis bude stát 19, doporučený 44 korun (iDnes.cz 2.1.2018)
Česká pošta od února zvýší cenu známky na obyčejný dopis do 50 gramů o tři koruny na 19 Kč. Cena doporučeného psaní vzroste o šest korun na 44 Kč. Balíky o hmotnosti do dvou kg nezdraží, zvýší se ale ceny u výrazně těžších zásilek. Vyplývá to z aktuálních informací České pošty. Pošta zdražení odůvodňuje snahou o zajištění kvality a dostupnosti poštovních služeb.
Banky zrychlí platby. Peníze budou na účtu už za několik sekund, v noci i o víkendu (Aktualne.cz 22.12.2017)
Tuzemské banky se dohodly s ČNB na nové službě, která nahradí expresní převody peněz a bude konkurovat i platbám kartou. Zda si klienti za tuto možnost připlatí, zatím není jasné. Banky čekají na ceník od ČNB.
Pošta přestane nabízet produkty od Home Creditu a České pojišťovny. Zůstane jen Poštovní spořitelna (ihned.cz 11.12.2017)
Česká pošta bude od ledna 2018 nabízet finanční produkty jen pod značkou Poštovní spořitelna. Podnik totiž letos uzavřel desetiletou smlouvu se skupinou ČSOB, kam patří právě i spořitelna. Změní se i označení jednotlivých poboček.
Počet přepravených balíků raketově roste, největší nápor firmy teprv čekají (novinky.cz 10.12.2017)
Množství přepravených balíků doručovatelskými firmami se v prosinci proti běžnému období zvýšilo až o 120 procent. Špičku předpokládají v příštím týdnu, tedy od pondělí 11. prosince. Už teď je jasné, že objem doručených zásilek překoná loňský rok. Vyplývá to z aktuálních informací firem.
Nezaměstnanost je nejnižší za 20 let. Rekordní je i počet volných pracovních míst (Aktualne.cz 8.12.2017)
Úřady práce ke konci listopadu evidovaly 265 469 uchazečů o zaměstnání. To je o 97 tisíc méně než před rokem. Na jedno volné pracovní místo připadá 1,2 uchazeče, zatímco před třemi lety jich bylo téměř devět.
Stovky stížností zavalily poštu. Tohle vzkázala žena za přepážkou (tn.nova.cz 6.12.2017)
Předvánoční období se pro Českou poštu proměnilo v hororové. Zaměstnanců je málo, zásilky nestíhají doručovat a klienti jsou stále více rozzlobení. Redakci TN.cz se ozvala pracovnice pošty a všem nespokojeným zákazníkům zaslala následující vzkaz.
Pošťákům ubude práce. Noviny začnou roznášet PNS a Mediaservis (Aktualne.cz 5.12.2017)
Česká pošta přestane od Nového roku roznášet předplacená periodika. Dohodla se na tom se společnostmi PNS a Mediaservis. Část brigádníků pošty přijde o místo.
Šestina Čechů nevyužívá internet, zjistili statistici. Projděte si nová čísla o počítačích v ČR (Aktualne.cz 20.11.2017)
Od roku 2007 se podíl domácností s počítačem téměř zdvojnásobil a podíl domácností s připojením na internet vzrostl 2,4krát. Podíl uživatelů internetu v mobilu stoupl už na 50 procent.
Mobilní operátoři jsou levnější, než se zdá, zjistil úřad. Kartel podle něj v Česku není (Aktualne.cz 14.11.2017)
Ceny hlavního neomezeného tarifu se u "velké mobilní trojky" držely na stejné hodnotě po čtyři roky. Podle antimonopolního úřadu ale ke koordinaci firem nedošlo.
Dopis může zdražit až na 25 Kč. Pošta se hádá s úřadem o licenci i ceny (idnes.cz 9.11.2017)
Poštovní služby jsou veřejné služby obdobně jako železniční a autobusová doprava. Na úhradu nákladů dopravy stát výrazně přispívá a nevnucuje nesmyslné zdražení cen jízdenek. Český telekomunikační úřad se k České poště chová nepochopitelně. Česká pošta musí hradit většinu nákladů na základní poštovní služby sama. Doplácejí na to především zaměstnanci, nejsou dostatečné finanční prostředky na mzdy ani na investice na zlepšení pracovních podmínek !!!


© OS ZPTNS 2011