SERVIS PRO ČLENY

Knap má mít strategii, jak zefektivnit Českou poštu do října, vzkazuje vnitro (Aktualne.cz 18.6.2018)
Pošta má podle zadání ministerstva vnitra zrychlit převod poboček na partnery, zmodernizovat třídicí uzly i balíková centra a zkvalitnit IT infrastrukturu.
PŘEHLED: Pošťák bere 20 tisíc, strojvedoucí dvojnásobek (idnes.cz 5.6.2018)
Růst mezd je na vrcholu. Štědré, mnohdy dvouciferné přidávání firem nebere konce. Přesto jsou v tempu růstu u jednotlivých profesí velké rozdíly. Zatímco kovář si za deset let polepšil téměř o deset a hasič takřka o třináct tisíc korun, jsou profese, kde se přidávaly jen stokoruny.
Už jste zaplatili daň z nemovitostí? Termín končí, místo složenky může přijít e-mail (Aktualne.cz 1.6.2018)
V praxi stačí, když peníze dojdou na účet státu do čtyř pracovních dnů po konci května.
Méně práce za stejný plat? Odbory mají pro Česko nový cíl, lákavý sen však může zadřít ekonomiku (ceskatelevize.cz 31.5.2018)
Češi stráví v práci vůbec nejvíce času v Evropské unii. Tvrdí to čeští odboráři, podle kterých například zaměstnanec v sousedním Německu za celý život pracuje v součtu o devět let méně než Čech. Odboráři proto chtějí prosadit zkrácení pracovní doby o třicet minut denně – podle nich je to nutné pro ekonomický růst země. Zástupci průmyslu však nesouhlasí. A i podle ekonomů by mohl takový krok českou ekonomiku zpomalit.
Poštovní spořitelna sází na pojištění. Zvýší počet specializovaných přepážek na čtyřnásobek (Aktualne.cz 30.5.2018)
Nová smlouva umožnila Poštovní spořitelně spustit na poštovních pobočkách i prodej pojištění. Do té doby na něj měla monopol Česká pojišťovna.
Vláda opět rozhodla o dotaci 800 milionů Kč pro Českou poštu. Firmě loni klesl zisk (byznysnoviny.cz 30.5.2018)
Babišova vláda schválila návrh na úhradu ztrát České pošty. Daňoví poplatníci tak formou dotace poskytnou poště 800 milionů Kč. Stát by měl letos České poště uhradit čisté náklady za roky 2013 a 2014 ve výši 200 milionů korun. V dalších dvou letech pak vždy po 300 milionech Kč.
Nový šéf pošty Knap bude mít za úkol snížit náklady (tyden.cz 28.5.2018)
Nový generální ředitel České pošty Roman Knap, který dosud vedl českou pobočku softwarové firmy SAP, by se mohl ujmout funkce v polovině června. Bude mít za úkol výrazně zlepšit hospodaření pošty, mimo jiné snížením nákladů. Informovala o tom mluvčí ministerstva vnitra Alžběta Cimová.
Evropská komise chce zakázat plastové nádobí, brčka, i vatové tyčinky (idnes.cz 25.5.2018)
Evropská komise navrhla zákaz jednorázových plastových brček, nádobí i některých dalších plastových výrobků na jedno použití. Jejich prodej má být zakázán, pokud existují dostupné a cenově přijatelné alternativy. Komise se tímto krokem snaží lépe chránit životní prostředí a omezit znečištění oceánů.
Povinné ručení je nejdražší v Praze, nejlevnější v Jihlavě, ukazuje porovnání (Aktualne.cz 18.5.2018)
Důvodem vyšší ceny povinného ručení v metropoli je větší riziko nehody v porovnání s jinými kraji.
Počet stížností na poštovní služby stoupl o pětinu. Nejsou lidi, omlouvá se podnik (Aktualne.cz 17.5.2018)
V celé republice chybí České poště stovky doručovatelů a stovky pracovníků přepážek.
Další extrém na trhu práce. Volných míst je víc než nezaměstnaných (idnes.cz 10.5.2018)
Trh práce směřuje do ještě většího extrému. Lidí bez práce v Česku ubylo na zhruba 243 tisíc, ale hlad firem po zaměstnancích opět vzrostl. Aktuálně úřady práce nabízejí přes 267 tisíc volných pozic. Vůbec poprvé je volných míst víc než nezaměstnaných lidí.
Dlouhodobě nezaměstnaných v ČR ubývá, je jich už méně než třetina (Aktualne.cz 2.5.2018)
Podobně jako dlouhodobá nezaměstnanost klesá ve většině států EU také nezaměstnanost mladých ve věku mezi 15 a 24 lety.
Novým ředitelem České pošty bude Roman Knap, dosavadní šéf firmy SAP ( 30.4.2018)
Novým generálním ředitelem České pošty se stane dosavadní generální ředitel firmy SAP Česká republika a SAP Slovensko Roman Knap. Nahradí ve funkci Martina Elkána. Toho koncem února odvolal ministr vnitra Lubomír Metnar s tím, že České poště chybí smysluplná vize fungování podniku.
Konec dlouhé práce. Lidé by podle odborů měli chodit domů o půl hodiny dříve (Aktualne.cz 29.4.2018)
Pracovní týden by se měl podle odborářů zkrátit na 37,5 hodiny týdně. Čeští zaměstnanci jsou prý nejen levní, ale ještě pracují nejdéle.
Nájemné v Česku prudce zdražuje. Projděte si nové porovnání cen (Aktualne.cz 22.4.2018)
Nejvyšší nájemné bylo na konci loňského roku v Praze, následují Brno a Olomouc. Naopak nejlevnější nájemné je v Ústí nad Labem a Karlových Varech.
Českou poštu má vést šéf SAP Roman Knap, rozhodne se až na konci dubna (lidovky.cz 20.4.2018)
Výběrové řízení na post generálního ředitele České pošty se chýlí ke konci. Podle informací ministerstva vnitra, pod jehož gesci státní podnik spadá, bude rozhodnuto až 30. dubna. Podle zdrojů LN je však vítěz už vybrán. Do čela podniku by měl usednout Roman Knap, současný generální ředitel SAP pro Česko a Slovensko.
Jen každý desátý důchodce v Česku dosáhl na penzi přes 14 995 korun (Aktualne.cz 19.4.2018)
Starobní penzi pobíralo na konci loňska 2,4 milionu lidí. Průměrný starobní důchod činil 11 850 korun.
Pětina Čechů žije od výplaty k výplatě. Čtvrtina nemá na týdenní dovolenou (mesec.cz 16.4.2018)
Ekonomika vzrůstá a společně s ní i příjmy v mnoha odvětvích. Nezaměstnanost klesá a podmínky na trhu práce jsou pro žadatele více než příznivé. Počet pracovních míst poprvé po dlouhé době převýšil počet nezaměstnaných, a tak by se chtělo říci: „Když neseženu práci teď, tak kdy jindy?“
Za rok přibylo více než 100 tisíc volných míst. Práci hledá nejméně lidí od podzimu 1997 (Aktualne.cz 10.4.2018)
V březnu evidovaly úřady práce 253 522 nabídek volných pozic. Nejvyšší nezaměstnanost je na Karvinsku, nejnižší v okrese Rychnov nad Kněžnou.
Inflace v Česku zpomaluje. Jogurty zdražují více než vejce, spočítali statistici (Aktualne.cz 10.4.2018)
Na celkové zdražování měly v březnu největší vliv ceny v oblasti bydlení, naopak ke zpomalení růstu došlo u u potravin a nealkoholických nápojů.
Dvojí kvalita potravin dostane ve středu stopku. Zakročí Evropská komise (idnes.cz 9.4.2018)
V Evropské unii by nemělo být nadále možné nabízet pod shodným označením výrobky různé kvality. Evropská komise totiž hodlá tuto středu přijít s úpravou příslušné směrnice tak, aby jasně stanovila, že dvojí kvalita produktů není v souladu s unijním právem. Firmám by dokonce za určité situace mohla kvůli věci hrozit vysoká pokuta.
Která banka je nejvstřícnější? Soutěž ovládla čtveřice s nulovými nebo nízkými poplatky (Aktualne.cz 2.4.2018)
Fio banka dominovala už po šesté. Ovládla ji téměř každý rok od své přeměny z družstevní záložny na banku, pouze předloni skončila těsně druhá.
Kdo si nejvíc polepšil? Nový žebříček ukazuje nejlépe i nejhůře placené práce v Česku (Aktualne.cz 31.3.2018)
Projděte si čerstvá čísla z nejpřesnější statistiky výdělků v České republice.© OS ZPTNS 2011